Özel İlk‘im Anaokulu

Özel İlk ‘ im Anaokulu ; 2021 Yılında , ‘’ Hayata İlk Adım Önemlidir ‘’ sloganından yola çıkarak , Çocuk Gelişimi – Eğitimi Bölümü mezunu eğitimci ve Sosyal Hizmetler Bölümü mezunu Sosyal Hizmet Uzmanı olan Ceyda İlkim Tan tarafından kurulmuş olup , alanında uzman , bölüm mezunu eğitimci kadrosu ile eğitim – öğretime devam etmektedir.

 

Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı , ‘’ Önce MUTLU Çocuk ‘’ felsefesini benimseyip ; ardından , çocukların ilkokula tam anlamıyla hazır olmaları için ‘’ Akademik Eğitim ‘’ e önem veren anaokulumuz , Milli Eğitim Bakanlığı ‘ na bağlı olup , Milli Eğitim müfredatını uygulamaktadır.

 

Genç , dinamik , alanında uzman ve güler yüzlü kadrosu ile ; ‘’ Çocuk Eğlenerek Büyür , Oyun ile Öğrenir ‘’ anlayışından yola çıkarak , eğitim sisteminde ; Deneme - Yanılma , Soru - Cevap , Araştırma , Deney Yapma , Görsel ve İşitsel Hafızaya Hitap Etme , Fen ve Bilimi Keşfetme , Sanat ve Sanatçıya Saygı duyma , Düşünme ve Sorgulama yöntemleri ile programımıza şekil vererek , öğrenmeyi kalıcı hale getirmekteyiz.

 

Okul – Aile işbirliğine önem vererek , şeffaf ve yapıcı tavırlarımız ile ; çocuklarımızı yarınlara daha sağlam duruşlu ve özgüvenli yetiştirmekteyiz.

 

Değerler eğitimi , her çocuğun farklı kişilik ve öğrenme özelliğine uygun olarak tasarlanan etkinlik ve aktiviteler , toplumsal yaşamın getirmiş olduğu sorumluluk  eğitimi aktiviteleri ile eğitim programımız zenginleştirilmiştir.

 

Özel İlk ‘ im Anaokulu ‘ nun temel amacı ; çocuklara bilgi yüklemesi yapmak yerine ;  öğrenme isteklerini arttırmak , kendisini ve çevresini tanımasına olanak vermek ve değişerek gelişen dünyaya uyum sağlamalarına destek ve yardımcı olmaktır.

 

© Özel İlk'im Anaokulu, tüm hakları saklıdır.